Спецкомісія ВРУ закликала не допустити зрив масштабного інвестпроекту в порту «Чорноморськ»
- skadnews
- 15 февр. 2022 г.
- 2 мин. чтения

Для швейцарської Risoil SA інвестиції у портову інфраструктуру не новий вид бізнесу. Компанія працює в Україні вже понад 20 років та спеціалізується на продажі олії та зерна, а також перевалці вантажів в морських портах. Має потужності в Херсонському та "Південному" портах, а також в морському порту "Чорноморськ". У будівництво нового пірсу в морському порту «Чорноморськ» компанія інвестує понад 1 млрд гривень. Ця споруда стане першою в Україні, що дозволить одночасно обробляти два судна з осадом до 15 метрів та з двома різними видами вантажів. Але масштабний проєкт ризикує бути зірваним через те, що державні органи з'ясовують стосунки між собою.
Попри те, що введення пірсу в експлуатацію заплановано на червень, наразі інвестор потерпає від кримінальних проваджень через суперечки щодо відведення земельних ділянок для реалізації цього проекту. По факту – ділянок морського дна, які знаходяться «на балансі» міськради. Про це у своєму блозі на сайті "Українська правда" розповіла голова тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів Галина Янченко.
Сьогодні важливо цінувати кожного інвестора, який реалізує в Україні масштабні проекти. Будівництво нового пірсу «Рисоіл» — один з таких. Тому необхідно, щоб всі державні органи, задіяні у цьому процесі, спрацювали ефективно та не допустили зриву його реалізації. Проект важливий і для порту Чорноморськ, і для держави, — заявила голова ТСК Галина Янченко.
Вона також запевнила, що тимчасова комісія спробує допомогти сторонам знайти порозуміння, аби проєкт був реалізований вчасно, а порт міг отримати новий унікальний пірс влітку цього року.
Інвестор вже спрямував у будівництво пірсу 800 мільйонів гривень, завершив гідротехнічну частину робіт і прийняв першу партію технологічного устаткування від кращих світових виробників.
Risoil у своїй діяльності неухильно дотримується законодавства України, тому ми вдячні тимчасовій комісії та її голові за оперативну реакцію. Розраховуємо на те, що з червня 2022 року наші клієнти почнуть отримувати нові послуги, бюджети – додаткові надходження, а порт Чорноморськ — суттєвий стимул для розвитку. Впевнені, що такі перспективи мають лише об’єднувати, — прокоментувало ситуацію керівництво Risoil.


Компанія працює в Україні вже понад 20 років та спеціалізується на продажі олії та зерна, а також перевалці вантажів в морських портах.
Новий двосторонній пірс не лише збільшить потужності Risoil з перевалки вантажів, а й значно розширить можливості всього порту «Чорноморськ». Порт отримає два додаткових причали завдовжки 342 метри (наразі найдовший причал порту 200 метрів).
Потенційний додатковий об’єм вантажів, які зможе приймати порт, буде вимірюватись 10 млн тонн на рік.
Джерело: 048.ua
Commentaires